Wesołych Świąt - Jasełka 2014

Zdrowych, wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, niech nowonarodzony Jezus błogosławi nam wszystkim w Nowym Roku!

W wigilijną noc nasze uzdolnione dzieci i młodzież zaprezentowały jaselka z nutka humoru. Jak mówią, pomysł zrodził sie podczas jednej z prob scholi. Wspominali swoje występy na jaselkach w szkołach i postanowili przygotowac je i w naszej parafii.
Wyborem scenariusza i reżyserią zajęli się najstarsi z tej młodej grupy (Monika Pietrucha, Dorota Wanczyk, Joanna Skubala, Karolina Wanczyk). Bez pomocy innych (organistki Martiny Kaczmarzyk-oprawa muzyczna, Karol Cwielong- sprzęt, Grzegorz Radzioch- obsługa Ks. Waldemar Glowka, Urszula Grzesiak, Joanna Wons-Kleta pomoc w organizacji) nie udało by się tak pięknie. Serdecznie dziękujemy za pomoc. Scenografią i strojami zajęli się sami aktorzy i ich rodzice. Poświęcili zapewne dużo czasu, ale efekt był piękny. Nasi młodzi artyści są dumni, że potrafili w półtorej tygodnia zrealizować tak ambitny plan. Chcieli zaskoczyć naszych mieszkańców i im się udało. Czekamy na powtórkę. Młodzież przygotowała też oprawę Pasterki w pięknych strojach z jasełek. Po Mszy Św. przy wyjściu aniołki z chóru jasełkowego rozdawały prezenciki z życzeniami - pięknie zapakowane gipsowe aniołki.
Przepiękny występ w języku śląskim był na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Gratulujemy inicjatywy oraz wykonania! Dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w projekt.

Przedstawienie będzie można jeszcze zobaczyć w święto III Króli, 6 stycznia o godz. 14.30 w naszym kościele. Serdeczenie zapraszamy.