Dożynki gminne 2016

Pismo przekazane do UG w dniu 17 czerwca br.

Sz. P. Henryk Swoboda
Wójt Gminy Pawonków,

w nawiązaniu do wcześniejszych rozmów proszę o informację odnośnie doprowadzenia wody oraz prądu na boisko w Łagiewnikach Wielkich.

Zgodnie z rozmowami, pomimo tego że w tym roku przypada kolej na Koszwice, Łagiewniki Wielkie podejmą się organizacji dożynek gminnych pod warunkiem, że na boisko zostanie doprowadzone przyłącze elektryczne (p. Matyja poinformował, że jest już podpisana umowa z Tauronem) oraz przyłącze wody. Prosimy o potwierdzenie, że przyłącze wody zostanie wykonane.

Jeżeli jest to możliwe to prosimy również o zakup szatni kontenerowych, które będą mogły służyć za zaplecze podczas dożynek, piłkarzom za szatnie podczas treningów i zawodów piłkarskich, a kibice będą mogli korzystać z zainstalowanych tam ubikacji.

W nawiązaniu do wcześniejszych rozmów prosimy również o informację odnośnie dofinansowania budowy parkingu przy przedszkolu i kościele. Szacunkowy koszt budowy to ok. 20 000 złotych. Parking ten jest wykorzystywany przez mieszkańców Gminy Pawonków, zarówno na rzecz kościoła, jak i publicznego przedszkola. Kostka brukowa, która została zabezpieczona na rzecz parkingu jest obecnie czyszczona przez mieszkańców.

Prosimy o możliwie szybką odpowiedź, w środę odbędzie się zebranie na którym chciałbym przekazać informacje mieszkańcom, żeby móc podjąć odpowiednie działania.
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Krzysztof Kleta
Sołtys