Dożynki gminne czy wiejskie?

Szanowni Mieszkańcy,

w dniu 26 lipca do Urzędu Gminy zostało skierowane pismo o treści jak poniżej. Liczymy, że otrzymamy pozytywną odpowiedź we wskazanym terminie i będziemy mogli podjąć się przygotowania dożynek gminnych.

Z poważaniem
Sołtys

Wójt Gminy Pawonków,
Rada Gminy w Pawonkowie,

W nawiązaniu do pisma pana Wójta z dnia 30.06.2016r. (w załączeniu) zwracamy się z uprzejmą prośbą do Wójta oraz Rady Gminy Pawonków o zabezpieczenie/przeznaczenie środków finansowych na następujące działania:

 

1. wykonanie przyłącze wodociągowego na boisko w Łagiewnikach Wielkich. Przyłącze wodociągowe oraz energetyczne są niezbędne do przygotowania dożynek gminnych.
2. zakup szatni kontenerowych, które zostaną wykorzystane przy organizacji dożynek, a następnie będą wykorzystywane przez przez piłkarzy, strażaków i kibiców (toalety). W załączeniu przesyłamy ofertę, którą zgłaszaliśmy do budżetu na Gminy Pawonków na rok 2016, jako propozycję.

Uprzejmie prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku i przekazanie jednoznacznej odpowiedzi w terminie do 15 sierpnia br. Dłuższe oczekiwanie uniemożliwi zorganizowanie dożynek gminnych.

Z wyrazami szacunku
Mieszkańcy, Rada Sołecka i Sołtys Ws i Łagiewniki Wielkie

W załączeniu:
- kopia pisma podpisanego przez mieszkańców
- zdjęcia obecnych "szatni", 1  i  2
- poniżej pismo sołtysa z dnia 17 czerwca br.

- odpowiedź wójta z dnia 30 czerwca br.

P.S. Po raz kolejny prosimy o przesyłanie korespondencji droga elektroniczną, w celu szybszej, łatwiejszej i tańszej komunikacji.

 

 

Dnia Piątek, 17 Czerwca 2016 12:00 Krzysztof Kleta <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.> napisał(a)
> Sz. P. Henryk Swoboda

> Wójt Gminy Pawonków,

>

> w nawiązaniu do wcześniejszych rozmów proszę o informację odnośnie doprowadzenia wody oraz prądu na boisko w Łagiewnikach Wielkich.

>

> Zgodnie z rozmowami, pomimo tego że w tym roku przypada kolej na Koszwice, Łagiewniki Wielkie podejmą się organizacji dożynek gminnych pod warunkiem, że na boisko zostanie doprowadzone przyłącze elektryczne (p. Matyja poinformował, że jest już podpisana umowa z Tauronem) oraz przyłącze wody. Prosimy o potwierdzenie, że przyłącze wody zostanie również wykonane. Jeżeli jest to możliwe to prosimy również o zakup szatni kontenerowych, które będą mogły służyć za zaplecze podczas dożynek,
piłkarzom

> za szatnie podczas treningów i zawodów piłkarskich, a kibice będą mogli korzystać z zainstalowanych tam ubikacji.

>

> W nawiązaniu do wcześniejszych rozmów prosimy również o informację odnośnie dofinansowania budowy parkingu przy przedszkolu i kościele. Szacunkowy koszt budowy to ok. 20 000 złotych. Parking ten jest wykorzystywany przez mieszkańców Gminy Pawonków, zarówno na rzecz kościoła, jak i publicznego przedszkola.

> Kostka brukowa, która została zabezpieczona na rzecz parkingu jest obecnie czyszczona przez mieszkańców.

>

> Prosimy o możliwie szybką odpowiedź, w środę odbędzie się zebranie na którym chciałbym przekazać informacje mieszkańcom, żeby móc podjąć odpowiednie działania.

> Z góry dziękuję.

>

> Pozdrawiam

> Krzysztof Kleta

> Sołtys