Jednak dożynki wiejskie

Szanowni Mieszkańcy,

poniżej korespondencja z wójtem w sprawie wykonania przyłącza wody na boisko. W związku z brakiem warunków technicznych, jako sołtys nie podejmuję się zorganizowania dożynek gminnych w Łagiewnikach Wielkich.

Zebranie w sprawie dożynek wiejskich odbędzie się we wtorek (23.08) po wieczornej Mszy Św. w świetlicy. Zapraszamy mieszkańców dzielnicy Kolonia, którym w tym roku przypada zaszczyt organizowania święta plonów.

Pozdrawiam
Krzysztof Kleta
sołtys

 

Wójt Gminy Pawonków,

dziękuję za odpowiedź.

Niestety nie rozumiem co jest dla Pana niezrozumiałe. Wielokrotnie rozmawialiśmy o tym, że Łagiewniki Wielkie zorganizują dożynki gminne pod warunkiem wykonania przyłącza wody i prądu na boisku. Dla przypomnienia:

 

1. W ubiegłym roku podczas spotkania sołtysów zaproponowałem przygotowanie dożynek gminnych pod warunkiem doprowadzenia prądu i wody na boisko. Propozycja została zaakceptowana i przyjęta. Pan Matyja zgłosił na koniec ubiegłego roku lub na początku bieżącego roku wniosek do Tauronu o wykonanie przyłącza elektrycznego. Wnioek jest w trakcie realizacji.

2. We wrześniu ubiegłego roku zebranie sołeckie uchwaliło wnioski do budżetu Gminy Pawonków na rok 2016. Pierwsza propozycja w tej uchwale to wykonanie przyłącza elektrycznego i wody oraz zakup szatni kontenerowych na boisko. Kopię wniosku przesyłam w załączeniu.

3. W kwietniu br. w Pańskim gabinecie w Urzędzie Gminy mieliśmy spotkanie z udziałem ks. proboszcza z Łag. Wlk. oraz radnego sołeckiego pana Henryka Grabińskiego podczas którego również omawialiśmy temat dożynek gminnych oraz konieczności wykonania przyłącza wody. Przyłącze elektryczne według informacji od Pana Leszka Matyji było już w trakcie realizacji.

4. 25 maja br. na spotkaniu w pańskim gabinecie w Urzędzie Gminy omawialiśmy m.in. temat dożynek gminnych konieczności wykonania przyłącza wody.

5. W dniu 17 czerwca br. otrzymał Pan mój wniosek pisemny o wykonanie przyłącza wody na boisko.

6. W dniu 3 sierpnia br. otrzymał Pan pismo od mieszkańców, rady sołeckiej i sołtysa w którym informujemy o konieczności wykonania przyłącza wody, prądu i zakup szatni kontenerowych, jako niezbędnej infrastruktury technicznej do organizacji dożynek.

7. Poza tym wielokrotnie przypominałem się w sprawwei wody i prądu Panu Leszkowi Matyji, kierownikowi ds inwestycji.

W związku z powyższym naprawdę nie rozumiem co jest dla Pana niezrozumiałe. Sam niestety nie rozumiem Pańskiego postępowania. Wykonanie przyłącza wody na odcinku 150 metrów to nie jest jakaś niebywale kosztowna inwestycja. Zakup szatni kontenerowych nigdy nie był przedstawiany przeze mnie jako warunek konieczny do zorganizowania dożynek.

Przykro mi słyszeć, że do przygotowania dożynek nie jest niezbędne i konieczne wykonanie przyłącza wody i zakup szatni kontenerowych. Rzeczy te są w mojej ocenie potrzebne do godnego przygotowania dożynek, jak również godnego uprawiania piłki nożnej przez mieszkańców naszej gminy. Klub piłkarski działa w Łagiewnikach od ponad 50-ciu lat biorąc udział w rozgrywkach PZPN. Brak prądu, wody, szatni i ubikacji na boisku jest czymś uwłaczającym w Polsce w drugiej dekadzie 21-szego wieku.

Pragnę poinformować, że ze względu na brak minimalnych warunków technicznych na boisku, jako sołtys nie podejmuję się zorganizowania dożynek gminnych w Łagiewnikach Wielkich w 2016 roku. Podobne stanowisko doyczy również roku przyszłego w przypadku dalszego braku przyłącza elektrycznego, wody i szatni kontenerowych.

Z poważaniem
Krzysztof Kleta
sołtys

 


Dnia Piątek, 12 Sierpnia 2016 14:51 Inwestycje Pawonków <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.> napisał(a)

> Witam.

> W nawiązaniu do Pana pisma wyjaśniam, że takie przedstawianie sprawy jest dla mnie niezrozumiałe a poza tym uważam , że do przygotowania dożynek gminnych nie jest niezbędne i konieczne wykonanie przyłącza wody i zakup szatni kontenerowych.

> Pozdrawiam
> Henryk Swoboda
> Wójt Gminy

>>

> W dniu 2016-08-11 o 14:12, Krzysztof Kleta pisze:

> > Wójt Gminy Pawonków,

> > dziękuję bardzo za przesłaną informację.

> > Mamy nadzieję, że uda się Państwu wypracować jednoznaczne stanowisko do końca bieżącego tygodnia.

> > W innym przypadku, zgodnie z naszym pismem nie podejmiemy się organizacji dożynek gminnych w bieżącym roku (w zamian za sołectwo Koszwice) ze względu na brak warunków technicznych.

> > Wielokrotnie na sesjach Rady Gminy informował Pan radnych, że tylko Wójt ma prawo wnioskować o dokonanie zmian w budżecie Gminy. Zakładam, że być może radni czekają na Pański wniosek.

> > Z poważaniem

> > Krzysztof Kleta

> > Sołtys

> > tel. 502 495 289

> >

> > Dnia Czwartek, 11 Sierpnia 2016 12:24 Inwestycje Pawonków <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.> napisał(a)

> >> W odpowiedzi na kolejne pismo dotyczące przyłącza wodociągowego i zakup szatni kontenerowych na boisko w Łagiewnikach Wielkich informuję, że w celu zajęcia stanowiska i ewentualnego przyznania środków na ten cel , skierowałem w/w pismo do wszystkich radnych Rady Gminy. Sprawa dofinansowania parkingu przy kościele w Łagiewnikach Wielkich podobnie jak sprawa boiska została przekazana Radzie Gminy, gdyż w obecnym budżecie nie zabezpieczono na ten cel środków finansowych.

> >> Henryk Swoboda
> >> Wójt Gminy Pawonków

> >> --

> >> Urząd Gminy Pawonków

> >> ul. Zawadzkiego 7

> >> 42-772 Pawonków

> >> Tel. 34/353-41-00 wew. 42

> >> Fax. 34/353-41-00 wew. 30