Sołectwo

Sołtys i Rada Sołecka

Skład obecnej Rady Sołeckiej w Łagiewnikach Wielkich:

Krystyna Klimza - tel. 603 130 093

Henryk Grabiński - tel. 34 35 34 265

Janusz Piechota - tel. 603 602 850

Krystian Wańczyk - tel. 34 35 34 264

Krzysztof Radzioch - tel. 783 932 180

Karol Ćwielong - tel. 888 101 091

 

Sołtys Wsi Łagiewniki Wielkie"

Krzysztof Kleta

tel. 34 35 34 187

kom. 502 495 289

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ul. Świerczewskiego 35A

42-772 Łagiewniki Wielkie

 

Babski Comber

ImageDziękujemy obecnym za udział w imprezie. Gratulujemy ciekawych strojów i udanej zabawy!

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji i przeprowadzeniu spotkania.

Już teraz zapraszamy wszystkich Łagiewniczan i Gości na Babski Comber w przyszłym roku :)

Czytaj więcej: Babski Comber

Wodzenie Niedźwiedzia

Image W sobotę oraz niedzielę w naszej miejscowości odbyło się "wodzenie niedźwiedzia".

Zabawa polegała na odwiedzaniu gospodarzy, śpiewie oraz przekazywaniu życzeń. W rytm śpiewu gospodarze tańczyli z niedźwiedziem co według starodawnych wierzeń ma zapewnić urodzaj i dostatek.

Dziękujemy uczestnikom za współną zabawę. Serdecznie podziękowania również dla osób, które przygotowały przebrania, szczególnie dla Pani która "stworzyła pięknego niedżwiedzia" :).

Czytaj więcej: Wodzenie Niedźwiedzia

Dożynki Wiejskie 2009!

ImageW niedzielę, 27 września, świętowaliśmy Dożynki Wiejskie. Uroczystość rozpoczęłą się Mszą Św.  Następnie przemaszerowaliśmy w orszaku do sali przy remizie OSP, gdzie jak co roku bawiliśmy się w towarzystwie przyjaciół, rodziny i gości. W trakcie Mszy Świętej, w korowodzie oraz w remizie towarzyszyły nam orkiestra dęta z Lublińca oraz chór z Kochanowic. Około godz. 16.00 odbył się występ dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami, a o godz. 16.30 występ zespołu Talent i Talencik. W dalszej kolejności wysłuchaliśmy minirecitalu duetu akordeonowego dziewczyn z Łagiewnik Wielkich. Były również gry i zabawy dla dzieci, wata cukrowa, malowanie twarzy, loteria fantowa, zjeźdzalnia, itp. Impreza zakończyła się zabawą taneczną trwającą do późnych godzin nocnych. Starostami tegorocznych dozynek byli: pani Beata Kupiec oraz pan Erich Skubała.

Wielkie podziękowana dla wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie imprezy!

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i gościom za udział we wspólnej zabawie.  Zapraszamy do zobaczenia fotoreportażu z imprezy(kliknij Czytaj całość..).

 

Czytaj więcej: Dożynki Wiejskie 2009!

II miejsce w Powiecie dla naszej OSP!

ImageImageW niedzielę, 20 września, o godz. 12.00 w Wożnikach odbyły się powiatowe zawody pożarniczo-gaśnicze.  W zawodach udział wzięły dwie drużyny OSP Łagiewniki Wielkie - drużyna zasadnicza męska oraz drużyna żeńska młodzieżowa. Obie drużyny zajęły II miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy wszystkim strażakom biorącym udział w zawodach, a także wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie do rywalizacji.

W rzeczywistych warunkach bojowych Ochotnicza Straż Pożarna Łagiewniki Wielkie jest oceniana jako jedna z najbardziej prężnych jednostek OSP w gminie i powiecie. Wysokie, II mejsce w zawodach na szczeblu powiatowym dowodzi, że również w rywalizacji sportowej odnoszą sukcesy!

Szczególne gratulacje należą się również drużynie z Solarnii, która po raz kolejny z rzędu zajęłą I miejsce w grupie A. W zawodach wzięły udział również drużyny z Lisowic oraz Kośmider.

Czytaj więcej: II miejsce w Powiecie dla naszej OSP!