TV Silesia "Bagnisko Wielkie"

ImageMimo wieloletnich starań oraz pism i rozmów w  roku bieżącym w sprawie wykonania remontu drogi na Grabinie, w trakcie ostatniej sesji Wójt Gminy Pawonków poinformował, że do Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych został skierowany wniosek o dofinansowanie przebudowy nawierzchni ul. Pietruchowe w Łagiewnikach Wielkich. Argumentami za wybraniem tej drogi,  zdaniem Wójta, były jej krótka długość (ok. 700 metrów) i duża liczba posesji.  Ciekawe, że budowany w tym roku z dofinansowaniem FOGR "strategiczny skrót" z Dralin do Lisowic ma około 1,5 km długości i przy znacznej częsci tej drogi nie ma żadnych zabudowań.

W wieloletnim programie inwestycyjnym na lata 2010-2011 zaplanowano budowę wodociągu oraz oświetlenia na Cegielni. Mieszkańcy Grabiny nie mają wodociągu ani oświetlenia, mają za to ledwo przejezdne drogi, zniszczone przez ciężarówki podczas eksploatacji kruszyw (z czego przecież Gmina otrzymywała podatki). Studnie głębinowe zostały wykonane tylko na kilkunastu posesjach. Grabina i Cegielnia to dzielnice leżące praktycznie obok siebie, jednak dostrzeganie problemów tych dzielnic przez władze naszej Gminy jest zupełnie odległe. Czy istota tkwi w tym, że Cegielnia to już sołectwo Pawonków? A może to kolejna "kara" dla mieszkańców za upominanie się o swoje ?
         Mimo wszystko cieszymy się, że do FOGR została zgłoszona droga w Łagiewnikach Wielkich, po raz kolejny powtarzamy, że zależy nam na tym, aby wszyscy mieszkańcy i zarazem płatnicy podatków byli traktowani równo.  Jednak obserwując podejmowane przez Wójta działania odnosimy wrażenie, że poniższe reportaże i komentarze są ciągle aktualne.

 

W Informacjach TVSilesia w dniu 3 marca br o godz. 21.30 został wyemitowany reportaż dotyczący stanu dróg w Łagiewnikach Wielkich.

Reportaż można zobaczyć na stronie TVSilesia - http://www.tvs.pl/informacje/9138/

 

W środę 11 lutego Urząd Gminy w Pawonkowie oraz naszą miejscowość odwiedziła ekipa telewizji TVP Katowice.

Reportaż odnośnie budowy studni na Grabinie, przebudowy ul. Szkolnej oraz remontu sali przy remizie  można było zobaczyć w poniedziałek 16 lutego o godz. 19.40 na TVP Katowice w programie Tygodnik Regionalny. Można go równiez pobrać ze strony internetowej telewizji pod adresem http://ww6.tvp.pl/16356,20090203874351.strona. Więcej o studniach poniżej lub w zakładce Urząd Gminy i Rada Gminy.