Sołtys i Rada Sołecka

Skład obecnej Rady Sołeckiej w Łagiewnikach Wielkich:

Krystyna Klimza – tel. 603 130 093

Henryk Grabiński – tel. 34 35 34 265

Janusz Piechota – tel. 603 602 850

Krystian Wańczyk – tel. 34 35 34 264

Krzysztof Kleta – tel. 502 495 289

Karol Ćwielong – tel. 888 101 091

_

Sołtys Wsi Łagiewniki Wielkie”

Krzysztof Radzioch

kom. 783 932 180

rkrzysiur@gmail.com

Babski Comber

Babski Comber

ImageDziękujemy obecnym za udział w imprezie. Gratulujemy ciekawych strojów i udanej zabawy!

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji i przeprowadzeniu spotkania.

Już teraz zapraszamy wszystkich Łagiewniczan i Gości na Babski Comber w przyszłym roku 🙂

(więcej…)

Wodzenie Niedźwiedzia

Wodzenie Niedźwiedzia

Image W sobotę oraz niedzielę w naszej miejscowości odbyło się "wodzenie niedźwiedzia".

Zabawa polegała na odwiedzaniu gospodarzy, śpiewie oraz przekazywaniu życzeń. W rytm śpiewu gospodarze tańczyli z niedźwiedziem co według starodawnych wierzeń ma zapewnić urodzaj i dostatek.

Dziękujemy uczestnikom za współną zabawę. Serdecznie podziękowania również dla osób, które przygotowały przebrania, szczególnie dla Pani która "stworzyła pięknego niedżwiedzia" :).

(więcej…)

Dożynki Wiejskie 2009!

Dożynki Wiejskie 2009!

ImageW niedzielę, 27 września, świętowaliśmy Dożynki Wiejskie. Uroczystość rozpoczęłą się Mszą Św.  Następnie przemaszerowaliśmy w orszaku do sali przy remizie OSP, gdzie jak co roku bawiliśmy się w towarzystwie przyjaciół, rodziny i gości. W trakcie Mszy Świętej, w korowodzie oraz w remizie towarzyszyły nam orkiestra dęta z Lublińca oraz chór z Kochanowic. Około godz. 16.00 odbył się występ dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami, a o godz. 16.30 występ zespołu Talent i Talencik. W dalszej kolejności wysłuchaliśmy minirecitalu duetu akordeonowego dziewczyn z Łagiewnik Wielkich. Były również gry i zabawy dla dzieci, wata cukrowa, malowanie twarzy, loteria fantowa, zjeźdzalnia, itp. Impreza zakończyła się zabawą taneczną trwającą do późnych godzin nocnych. Starostami tegorocznych dozynek byli: pani Beata Kupiec oraz pan Erich Skubała.

Wielkie podziękowana dla wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie imprezy!

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i gościom za udział we wspólnej zabawie.  Zapraszamy do zobaczenia fotoreportażu z imprezy(kliknij Czytaj całość..).

 

(więcej…)

II miejsce w Powiecie dla naszej OSP!

II miejsce w Powiecie dla naszej OSP!

ImageImageW niedzielę, 20 września, o godz. 12.00 w Wożnikach odbyły się powiatowe zawody pożarniczo-gaśnicze.  W zawodach udział wzięły dwie drużyny OSP Łagiewniki Wielkie – drużyna zasadnicza męska oraz drużyna żeńska młodzieżowa. Obie drużyny zajęły II miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy wszystkim strażakom biorącym udział w zawodach, a także wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie do rywalizacji.

W rzeczywistych warunkach bojowych Ochotnicza Straż Pożarna Łagiewniki Wielkie jest oceniana jako jedna z najbardziej prężnych jednostek OSP w gminie i powiecie. Wysokie, II mejsce w zawodach na szczeblu powiatowym dowodzi, że również w rywalizacji sportowej odnoszą sukcesy!

Szczególne gratulacje należą się również drużynie z Solarnii, która po raz kolejny z rzędu zajęłą I miejsce w grupie A. W zawodach wzięły udział również drużyny z Lisowic oraz Kośmider.

(więcej…)

Gminne zawody pożarniczo-gaśnicze

Gminne zawody pożarniczo-gaśnicze

ImagePo zaciętych zmaganiach OSP Łagiewniki Wielkie zajęła I miejsce w gminnych zawodach pożarniczo-gaśniczych, które odbyły się w lipcu w Gwożdzianach. Równie udane były starty naszych drużyn młodzieżowych: I miejsce zdobyłu dziewczyny, a chłopcy zajęli II miejsce, przegrywając o 0,5 sekundy z kolegami z Lisowic. W zawodach uczestniczyło 11 zastępów OSP (w tym 2 kobiece) oraz 10 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Fotoreportaż z imprezy można zobaczyć po kliknięciu "Czytaj całość…" lub w galerii.

(więcej…)