Samochodowa Randka Małżeńska

Samochodowa Randka Małżeńska

ImageImage Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie Diecezji Gliwickiej zaprasza w niedzielę 20 listopada 2011 do wzięcia udziału w ogólnopolskiej „Samochodowej Randce Małżeńskiej”.
Randka rozpocznie się od seansu filmowego, który odbędzie się w niedzielę 20 listopada o godz. 17.00 w sali przy parafii Św. Stanisława Kostki w Lublińcu.
Po filmie małżonkowie wezmą udział w audycji radiowej, której będzie można wysłuchać w samochodzie lub innym spokojnym miejscu z dostępem do radioodbiornika odbierającego radio EM na fali 107,6 FM.
Do udziału w inicjatywie zaproszeni są małżonkowie i narzeczeni, a celem akcji jest doskonalenie umiejętności rozmowy i rozwiązywania konfliktów pojawiających się w małżeństwach. W spotkaniu mogą również wziąć udział pary nie będące w związku sakramentalnym.
Szczegółowe informacje oraz rezerwacja miejsc na stronie internetowej: www.randkamalzenska.pl . Osoby które nie posiadają dostępu do Internetu proszone są o kontakt pod numer telefonu: 602 463 416 lub 600 871 266.
I Komunia Święta

I Komunia Święta

ImageW niedzielę 22 maja br. w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Łagiewnikach Wielkich 11 dzieci po raz pierwszy przystąpilło do Sakramentu Eucharystii.

W sobotę 28 maja, wraz z ks. Proboszczem i rodzicami, uczestniczyły one we mszy św. odprawionej w ich intencji w Katedrze Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach. Dzieci pierwzokomunijne złożyły również ofiary na misje.

Po mszy był czas na krótki relaks w palmiarni i tradycyjnie posiłek w Mc Donalds. 

(więcej…)

Historia

Pierwsza wzmianka o Łagiewnikach Wielkich pochodzi z 1305 r. i znajduje się w księdze uposażeń biskupstwa wrocławskiego. W 1679 r. powstał w Łagiewnikach Wielkich pierwszy drewniany kościół, który spłonął w 1961 r. W jego miejsce wybudowano w latach 1968-69 nowy obiekt sakralny, o nowoczesnej architekturze. Kościół poświęcono 19 października 1969 r. 18 grudnia 1977 r. erygowano w Łagiewnikach Wielkich samodzielną parafię. Do czasu erygowania parafii Łagiewniki Wielkie należały do parafii Lubecko.

(więcej…)